ALAÇATI-ÇEŞME-SIĞACIK-ESKİ FOÇA-FOÇA-ÇANDARLI TURU

ALAÇATI-ÇEŞME-SIĞACIK-FOÇA-ÇANDARLI-DİKİLİ TURU
 • Belirtilen önemli noktalara dikkat edilmelidir:

  1. Acentenin Sorumluluğu: Programda belirtilen tüm turlarda acentenin sorumluluğu bulunmaktadır.

  2. Koltuk Numaralandırılması: Koltuk numaralandırılması kayıt ve ödeme sırasına göre düzenlenmektedir.

  3. Tur İptali: Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı durumda, acentenin asgari 12 saat önce haber verme şartıyla turu iptal etme hakkı bulunmaktadır. İptal durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödediği şekilde iade edilecektir.

  4. Duraklama/Yolcu İndirme: Katılımcılar araca bindikleri noktada bırakılacak; farklı noktalarda duraklama veya yolcu indirme yapılmayacaktır.

  5. Değişiklik Hakkı: Hava, yol ve olağanüstü durumlar nedeniyle değişiklik yapma hakkı acentede saklıdır.

  6. Eşya Sorumluluğu: Tur sırasında unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan acentenin sorumlu olmadığı belirtilmiştir.

  7. İzin Alınmayan Geziler: Yerel otoriteler tarafından gezilmesine izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz, bu durumda acentenin sorumlu tutulamayacağı belirtilmiştir.

  8. Zorunlu Seyahat Sigortası: 24 saati aşan Turlarda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur.

  9. Fiyatlandırma: Bütün fiyatlar KDV dahil olarak belirtilmiştir.

  10. Kimler Katılabilir: Ciddi sağlık problemi olmayan herkes tura katılabilir.

  11. Yanınızda Bulundurulması Tavsiye Edilenler: Düzenli kullanılan ilaçlar, fotoğraf makinesi, kamera, mevsime uygun kıyafetler, rahat ayakkabılar, şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, deniz şortu, mayo ve plaj havlusu gibi öğelerin yanınızda bulundurulması tavsiye edilmiştir.

  12. Rehberin Değişiklik Hakkı: Rehber, gerekli gördüğü durumlarda programda sadık kalma şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  Bu bilgiler, tur katılımcılarının program hakkında bilgi sahibi olmaları ve olası durumları önceden göz önünde bulundurmaları için önemlidir.

 TUR PROGRAMI
1. Gün

SIĞACIK – ÇEŞME – ALAÇATI – İZMİR – KORDON

Sabah saatlerinde siz misafirlerimizi bulunduğunuz noktalardan alarak yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Sığacık, burada vereceğimiz kahvaltı molası ardından Sığacık Sokaklarında gezip fotoğrafladıktan sonra Sığacık’tan ayrılıyoruz. Bir sonraki durağımız olan Çeşme'ye hareket ediyoruz. Turumuza ilk olarak Çeşme kalesi ile başlıyoruz. Kale'nin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Sonrasında çeşme meydan'ında vereceğimiz serbest zaman sonrasında Alaçatı'ya geçiyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğiniz Alaçatı'da mola verdikten sonra Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz.

Burada Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Ilıca'ya geçiyoruz. Ilıca plajı‘nda Yüzme Molası verildikten sonra İzmir’e geçiyoruz. Konak meydan'I, hükümet konağı, saat kulesi, kemeraltı çarşısı, kızlar ağası ve serbest zaman sonrası İzmir‘de otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir. Dileyen misafirlerimizle akşam yemeğinin ardından Alsancak kordon ’da gezebilirler.

2. Gün

YENİ FOÇA-ESKİ FOÇA-ÇANDARLI TURU

Sabah Otelimizde vereceğimiz kahvaltımızın ardından Otelimize veda ederek otobüsümüzde ki yerlerimizi alıyoruz.

Günümüzün ilk durağı Kozbeyli köyü oluyor. Dar sokakları, taş evleri ve dibek kahvesi'yle ünlü olan bu köyde kendinizi sürekli fotoğraf çekerken bulacaksınız Mübadele zamanında Kozbeyli’ ye Limni, Midilli, Selanik ve Rumeli’den Türkler getirilerek yerleştirilmiş.

Bu köyde yaşayan Rumlar da karşı kıyıya yerleştirilmiş ve böylelikle mübadele döneminde köy nüfusu'nun neredeyse tamamının değiştiğini belirtebiliriz.

Köyün meşhur dibek kahvesi'ni de içtikten sonra aracımızda buluşup, Yeni Foça ya doğru yola çıkıyoruz. Burada serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz denize girebilir, dileyen misafirlerimiz ise gezerek Yeni Foça’yı keşfedebilirler.

Serbest zamanımızın ardından rehberimizin belirlediği saatte aracımızda buluşuyor ve Eski Foça’ya gidiyoruz. Burada ilk olarak öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemeğimizden sonra rehber eşliğinde Eski Foça’yı geziyoruz.

Eski Foça Antik çağda bir iyon yerleşimi olarak ortaya çıkmış, adını da kendisini çevreleyen, denizde ve civardaki adaların açıklarında yaşayan foklardan almıştır.

Antik çağda Phokaia olarak anılan isim zamanla Foça olarak değişmiştir.

Gezimiz sırasında taş evler, arnavut kaldırımları, süslü sokakları görüyoruz ve harika deniz kokusunu içimize çekiyoruz.

Sahildeki molamızın ardından Çandarlı'ya geçiyoruz. Çandarlı’nın antik adı Pitane olarak geçiyor. Suyu bol anlamına gelen Pitane’nin tarihi Helen dönemi öncesine, M.Ö. 6. yüzyıla kadar uzanıyor. Şehrin Amazonlu kadınlar tarafından kurulduğu söylencesi de mevcut. Burayı bir ara Cenevizliler de deniz üssü olarak kullanmışlar. Yapılan kazılarda bulunan arkeolojik eserler şu anda Bergama müzesi’nde ve İzmir arkeoloji müzesi’nde koruma altına alınmış.

Rivayete göre,1822 yılında Sakız, Sisam ve İpsala adalarından gelen rum çeteler şehri gece yarısı baskına uğratmışlar. Hazırlıksız yakalanan Çandarlı halkının çoğunu öldürmüşler, kalanları esir almışlar ve çok sayıda kadın ve çocuğu yanlarına alıp kaçırmışlar. Bu haber saraya ulaştığında Türkler bu baskına karşılık olarak adaları basmış ve çok sayıda çocuğu alarak hali vakti yerinde olan Türk ailelere evlatlık olarak vermişler. Söylenene göre kaçırılan Türk çocukları'nın bir kısmını adeta fidye ödeyerek geri almışlar. Ancak Çandarlı bu kanlı olayı bir türlü unutamamış. O günden sonra insanlar kabuğuna çekilip yaşamışlar. Belki bu yüzdendir bugün hala sakin olma sebebi. Buradaki kale ziyareti ve serbest zaman ardından Dikili'de vereceğimiz çay molası ile dönüş yolculuğuna geçiyor ve akşam saatlerinde Edremit'te oluyoruz.

Başka bir Gayem Tur organizasyonunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 Tur Açıklaması

ALAÇATI-ÇEŞME-SIĞACIK-ESKİ FOÇA-FOÇA-ÇANDARLI TURU

Ege'nin İncisi: Alaçatı - Çeşme - Sığacık - Foça - Çandarlı - Dikili Turu

Gayem Tur olarak sizleri Ege'nin mistik atmosferiyle buluşturuyoruz. Küçükkuyu, Altınoluk, Güre, Akçay, Edremit ve Burhaniye kalkışlı bu eşsiz turumuzda, tarih ve doğanın iç içe geçtiği noktalarda unutulmaz bir keşif yolculuğuna çıkıyoruz.

Sığacık: Tarihi ve Doğanın Buluşma Noktası

Sığacık, turumuza damgasını vuran ilk durak. Tarihi kalıntıları ve sakin atmosferiyle ünlü bu şirin kasaba, surlarıyla çevrili antik limanıyla göz kamaştırıyor. Rengarenk çiçeklerle süslü sokaklarında keyifli bir yürüyüş yapabilir ve yöresel lezzetleri tadabilirsiniz.

Çeşme: Güneşin ve Denizin Keyfi

Çeşme, sıcak kumu, turkuaz denizi ve enerjik atmosferiyle öne çıkıyor. Çeşme Kalesi ve balıkçı limanı gibi önemli noktaları ziyaret edebilir, Akdeniz'in keyfini çıkarabilirsiniz.

Alaçatı: Arnavut Kaldırımları ve Rüzgarın Dansı

Alaçatı, tarihi taş evleri, rengarenk pencereleri ve ünlü rüzgar sörfü ile ünlüdür. Arnavut kaldırımlarında gezinerek, şirin kafelerde mola vererek kendinizi bu eşsiz atmosfere bırakabilirsiniz.

İzmir: Kordonda Yürüyüş ve Kemeraltı Çarşısı

İzmir'in tarih kokan Kemeraltı Çarşısı'nda alışveriş yapabilir, Kordon boyunca yürüyüşe çıkabilirsiniz. Ege'nin incisi İzmir'in tarihine ve kültürüne tanıklık edeceksiniz.

Yeni Foça: Tarihi ve Doğal Güzellikler

Yeni Foça, antik dönemden kalma kalıntıları, renkli evleri ve masmavi deniziyle büyüleyici bir balıkçı kasabasıdır. Burada tarihi kalıntıları keşfetmek ve denizin tadını çıkarmak için bolca zamanınız olacak.

Eski Foça: Balıkçı Kasabasının Huzuru

Eski Foça, dar sokakları, taş evleri ve meşhur balık restoranlarıyla ünlüdür. Burada tarihi limanda yürüyüş yapabilir ve geleneksel Foça evlerini yakından görebilirsiniz.

Çandarlı: Efsanevi Tarihi ve Liman

Çandarlı, antik dönemde önemli bir liman kenti olarak bilinir. Çandarlı Kalesi ve antik kalıntıları keşfetmek için burada unutulmaz anılar biriktireceksiniz.

Gayem Tur olarak sunduğumuz bu muazzam tur, tarih, doğa ve deniz tutkunlarını aynı çatı altında buluşturuyor. Ege'nin incisi bu şehirleri keşfetmek için şimdi rezervasyon yaptırın ve unutulmaz bir tatilin kapılarını aralayın.

 Ücrete Dahil Olanlar
 • 1 GECE KONAKLAMA
 • 1 AKŞAM YEMEĞİ
 • 1 SABAH KAHVALTISI
 • ÇEVRE GEZİLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • DOSTLUK VE GÜLERYÜZ
 • 1618 NO'LU SEYAHAT SİGORTASI
 • GAYEM TUR GÜVENCESİ
 Ücrete Dahil Olmayanlar
 • 1.GÜN SABAH KAHVALTISI
 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • DÖNÜŞ YOLUNDA AKŞAM YEMEĞİ
 • TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • Bilet Durumu: 100

3.550,00 ₺
ile Başlayan Fiyatlar
Tur Süresi:
2 GÜN 1 GECE
Konaklama
OTELDE KONAKLAMA
Konaklama Türü
YARIM PANSİYON
 Gezi Rotası
 • SIĞACIK
 • ÇEŞME
 • ALAÇATI
 • İZMİR
 • KORDON
 • KEMERALTI ÇARŞISI
 • KIZLAR AĞASI
 • YENİ FOÇA
 • ESKİ FOÇA
 • ÇANDARLI
 • DİKİLİ
 Hareket Noktaları ve Kalkış Saatleri
 • KÜÇÜKKUYU: 05.30
 • ALTINOLUK:05.45
 • AKÇAY:06.00
 • EDREMİT: 06.15

REZERVASYON YAP

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Etiketler: SIĞACIK, ÇEŞME, ALAÇATI, İZMİR, KORDON, KEMERALTI ÇARŞISI, KIZLAR AĞASI, YENİ FOÇA, ESKİ FOÇA, ÇANDARLI, DİKİLİ