ESKİŞEHİR KÜLTÜR TURU

ESKİŞEHİR KÜLTÜR TURU

Belirtilen önemli noktalara dikkat edilmelidir:

 1. Acentenin Sorumluluğu: Programda belirtilen tüm turlarda acentenin sorumluluğu bulunmaktadır.

 2. Koltuk Numaralandırılması: Koltuk numaralandırılması kayıt ve ödeme sırasına göre düzenlenmektedir.

 3. Tur İptali: Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı durumda, acentenin asgari 12 saat önce haber verme şartıyla turu iptal etme hakkı bulunmaktadır. İptal durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödediği şekilde iade edilecektir.

 4. Duraklama/Yolcu İndirme: Katılımcılar araca bindikleri noktada bırakılacak; farklı noktalarda duraklama veya yolcu indirme yapılmayacaktır.

 5. Değişiklik Hakkı: Hava, yol ve olağanüstü durumlar nedeniyle değişiklik yapma hakkı acentede saklıdır.

 6. Eşya Sorumluluğu: Tur sırasında unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan acentenin sorumlu olmadığı belirtilmiştir.

 7. İzin Alınmayan Geziler: Yerel otoriteler tarafından gezilmesine izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz, bu durumda acentenin sorumlu tutulamayacağı belirtilmiştir.

 8. Zorunlu Seyahat Sigortası: 24 saati aşan Turlarda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur.

 9. Fiyatlandırma: Bütün fiyatlar KDV dahil olarak belirtilmiştir.

 10. Kimler Katılabilir: Ciddi sağlık problemi olmayan herkes tura katılabilir.

 11. Yanınızda Bulundurulması Tavsiye Edilenler: Düzenli kullanılan ilaçlar, fotoğraf makinesi, kamera, mevsime uygun kıyafetler, rahat ayakkabılar, şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, deniz şortu, mayo ve plaj havlusu gibi öğelerin yanınızda bulundurulması tavsiye edilmiştir.

 12. Rehberin Değişiklik Hakkı: Rehber, gerekli gördüğü durumlarda programda sadık kalma şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Bu bilgiler, tur katılımcılarının program hakkında bilgi sahibi olmaları ve olası durumları önceden göz önünde bulundurmaları için önemlidir..
 TUR PROGRAMI
Günlük Tur

Sabahın erken saatlerinde belirlenen kalkış noktalarından hareket ederek siz değerli misafirlerimizle birlikte, Türkiye'nin kültür başkenti seçilen ve her köşesinde tarih ve doğanın izlerini barındıran Eskişehir'e unutulmaz bir yolculuğa çıkıyoruz.

Eskişehir'e varışımızın ardından ilk durağımız, duygusal anlar yaşayacağınız ve sanatın balmumu heykellerle buluştuğu Balmumu Heykel Müzesi olacak. Müze gezimizin ardından, Osmanlı sivil mimarisinin inceliklerini yansıtan Odun pazarı semtinde dolaşarak, örf, adet ve geleneklerin izlerini taşıyan tarihi Odun pazarı evlerini keşfedeceğiz.

Sıradaki durak Atlıhan Çarşısı olacak. Burada alışveriş için serbest zaman bulacak ve yöresel ürünleri keşfetme fırsatı elde edeceksiniz. Ardından Lületaşı atölyeleri'ni ziyaret edip, Eskişehir'in simgesi haline gelmiş bu özel taşın nasıl işlendiğini göreceğiz.

Öğle yemeğimiz ve çay molasının ardından Türkiye'nin ilk otomobili olan Devrim arabasını ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Arabanın hikayesini rehberimizden dinledikten sonra, Eskişehir'in en büyük parklarından biri olan Sazova Parkı'na geçiyoruz. Akvaryum ve hayvanat bahçesini gezip, Japon Bahçesi'nde huzur buluyoruz. Eğlenceli bir tren yolculuğu sonrasında parkın diğer güzelliklerini de keşfediyoruz.

Sazova Park gezimizin ardından Porsuk Çayı üzerinde, Eskişehir'in tarihini suyun üzerinden keşfedeceğimiz tekne turuna çıkıyoruz. Köprübaşı'nda serbest zaman verilen alışveriş molasının ardından, Eskişehir'in güzellikleriyle dolu bu günü tamamlıyoruz.

Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğun ardından Akçay'a varışımızla birlikte,  Bir sonraki Gayem Tur organizasyonunda tekrar buluşmak üzere, vedalaşıyoruz.

 Tur Açıklaması

ESKİŞEHİR KÜLTÜR TURU

Eskişehir Kültür Turu: Tarih ve Doğanın İzinde Unutulmaz Anlar


Eskişehir, kültürü ve doğal güzellikleri ile bezeli, her bir köşesinde geçmişin izlerini taşıyan bir şehir. Gayem Tur olarak düzenlediğimiz Eskişehir Kültür Turu ile sizleri bu eşsiz şehrin derinliklerine davet ediyoruz. Gelin, birlikte geçmişle günümüzün kucaklaştığı bu özel rotaya doğru bir yolculuğa çıkalım.

Turumuza Eskişehir'in simgelerinden biri olan Odun pazarı semtinde başlıyoruz. Dar sokaklarında dolaşırken, Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örneklerini görebilir, tarihi Odunpazarı evlerinin nostaljik atmosferine kapılabilirsiniz. Bu atmosferde geçmişin izlerini taşıyan evlerle birlikte atlı arabaların sakin geçişini izlemek, sizi zaman tünelinde bir yolculuğa çıkaracak.

Turumuzun devamında, Atlıhan Çarşısı'na geçiyoruz. Bu tarihi çarşıda alışveriş yapma fırsatı bulacak, yöresel ürünleri inceleyip satın alabileceksiniz. Ardından, Lületaşı Müzesi'nde bu eşsiz taşın hikayesini dinleyebilir, müzenin benzersiz koleksiyonunu keşfederken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

Eskişehir'in simgesi haline gelmiş Porsuk Çayı üzerinde tekne turuna çıkıyoruz. Bu tur sırasında şehri suyun üzerinden keşfetme fırsatı bulacak, tarihi ve doğal güzelliklerle çevrili Porsuk Çayı kıyısında keyifli bir zaman geçireceksiniz.

Kent Park, Sazova Parkı ve Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gibi şehrin önemli noktalarını ziyaret ederek, Eskişehir'in kültürel zenginliklerini yakından tanıma şansı bulacaksınız. Atölyelerde cam sanatının inceliklerini öğrenmek, parkların yeşil dokusunda huzur bulmak turumuzun unutulmaz anlarından sadece birkaçı.

Eskişehir Kültür Turu, tarih ve doğanın iç içe geçtiği, her anında ayrı bir güzellik barındıran bu şehirde geçireceğiniz keyifli bir gün vaat ediyor. Gayem Tur olarak, siz değerli misafirlerimizi bu eşsiz deneyimi yaşamaya davet ediyoruz. 

 Ücrete Dahil Olanlar
 • GİDİŞ-DÖNÜŞ ULAŞIM BEDELİ
 • ACENTA REFAKATİ
 • ÇEVRE GEZİLERİ
 • GAYEM TUR GÜVENCESİ
 • DOSTLUK VE GÜLERYÜZ
 • 1618 NO’LU SEYAHAT SİGORTASI
 Ücrete Dahil Olmayanlar
 • SABAH KAHVALTISI
 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • AKŞAM YEMEĞİ
 • TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • Bilet Durumu: 100

900,00 ₺
ile Başlayan Fiyatlar
Tur Süresi:
GÜNÜBİRLİK
Konaklama
GÜNÜBİRLİK
Konaklama Türü
YOK
 Gezi Rotası
 • ODUN PAZAR
 • CAM MÜZESİ
 • PORSUK ÇAYI
 • KURŞUNLU CAMİİ
 • LÜLETAŞI MÜZESİ
 • ATLIHAN ÇARŞISI
 • SAZOVA PARK
 • KENT PARK
 Hareket Noktaları ve Kalkış Saatleri
 • 01:00 Akçay'dan Her Cumartesi Pazar

REZERVASYON YAP

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Etiketler: ODUN PAZAR, CAM MÜZESİ, PORSUK ÇAYI, KURŞUNLU CAMİİ, LÜLETAŞI MÜZESİ, ATLIHAN ÇARŞISI, SAZOVA PARK, KENT PARK

Lüks Otobüsler
0,00 ₺
Vergiler Hariç: 0,00 ₺
Gayem Tur olarak düzenlediğimiz Yunanistan Selanik Turları, Ege'nin sıcak atmosferi, tarihi zenginli..
2 GÜN 1 GECE

YUNANİSTAN

Tren ile Tur
16.000,00 ₺
Vergiler Hariç: 16.000,00 ₺
Doğu Ekspresi ile Kars Turu: Türkiye'nin Tarih ve Doğa Hazinelerini Keşfedin Türkiye'nin yaşayabilec..
5 GÜN 4 GECE

DOĞU KARS

Lüks Otobüsler
1.000,00 ₺
Vergiler Hariç: 1.000,00 ₺
Gayem Tur, sizleri Ege'nin turkuaz sularından alıp, Ankara'nın tarih kokan atmosferine götüren eşsiz..
GÜNÜBİRLİK

ANKARA

Lüks Otobüsler
2.800,00 ₺
Vergiler Hariç: 2.800,00 ₺
Gayem Tur ile Türkiye'nin İncilerini Keşfedin: Pamukkale, Salda, Efes ve Şirince Turu*Gayem Tur olar..
2 GÜN 1 GECE

SALDA,EFES