IŞIKLI GÖLÜ-LAVANTA BAHÇELERİ-SALDA GÖLÜ-KULADOKYA-TAŞYARAN VADİSİ-ULUBEY KANYONU TURU

Yeni IŞIKLI GÖLÜ-LAVANTA BAHÇELERİ-SALDA GÖLÜ TURU
 • Belirtilen önemli noktalara dikkat edilmelidir:

  1. Acentenin Sorumluluğu: Programda belirtilen tüm turlarda acentenin sorumluluğu bulunmaktadır.

  2. Koltuk Numaralandırılması: Koltuk numaralandırılması kayıt ve ödeme sırasına göre düzenlenmektedir.

  3. Tur İptali: Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı durumda, acentenin asgari 12 saat önce haber verme şartıyla turu iptal etme hakkı bulunmaktadır. İptal durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödediği şekilde iade edilecektir.

  4. Duraklama/Yolcu İndirme: Katılımcılar araca bindikleri noktada bırakılacak; farklı noktalarda duraklama veya yolcu indirme yapılmayacaktır.

  5. Değişiklik Hakkı: Hava, yol ve olağanüstü durumlar nedeniyle değişiklik yapma hakkı acentede saklıdır.

  6. Eşya Sorumluluğu: Tur sırasında unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan acentenin sorumlu olmadığı belirtilmiştir.

  7. İzin Alınmayan Geziler: Yerel otoriteler tarafından gezilmesine izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz, bu durumda acentenin sorumlu tutulamayacağı belirtilmiştir.

  8. Zorunlu Seyahat Sigortası: 24 saati aşan Turlarda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur.

  9. Fiyatlandırma: Bütün fiyatlar KDV dahil olarak belirtilmiştir.

  10. Kimler Katılabilir: Ciddi sağlık problemi olmayan herkes tura katılabilir.

  11. Yanınızda Bulundurulması Tavsiye Edilenler: Düzenli kullanılan ilaçlar, fotoğraf makinesi, kamera, mevsime uygun kıyafetler, rahat ayakkabılar, şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, deniz şortu, mayo ve plaj havlusu gibi öğelerin yanınızda bulundurulması tavsiye edilmiştir.

  12. Rehberin Değişiklik Hakkı: Rehber, gerekli gördüğü durumlarda programda sadık kalma şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  Bu bilgiler, tur katılımcılarının program hakkında bilgi sahibi olmaları ve olası durumları önceden göz önünde bulundurmaları için önemlidir.

 TUR PROGRAMI
1. Gün

Değerli misafirlerimiz, Gayem Tur olarak sizi unutulmaz bir doğa serüvenine davet ediyoruz! Turumuza sabah erken saatlerde belirlenen noktalardan sizi alarak başlıyoruz. Güne, eşsiz doğasıyla ünlü Salda Gölü'nde alacağımız sabah kahvaltısı ile başlıyoruz. Burada, gölün berrak sularına girebilir, şifalı çamurundan yüzünüze masaj yapabilir ve bu doğal güzellikte bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Daha sonra, doğal sit alanı ilan edilen Işıklı Gölü'ne yöneliyoruz. Büyük Menderes Nehri'ni besleyen kaynaklar üzerinde oluşturulan bu göl, 7 bin 300 hektarlık bir alana sahiptir. Gölde, nadir bulunan balık türleri ve pek çok su kuşuyla karşılaşacaksınız. Motorlu sandallarla gölde yapacağımız turda, nilüferlerin arasında muhteşem güzellikte bir yolculuğa çıkıyoruz. Yaklaşık 1.5 saat sürecek bu görsel şölen sırasında doğanın tüm güzelliklerine şahit olacaksınız.

Turumuzun bir diğer durağı ise görülmeye değer Lavanta Bahçeleri olacak. Burada bol bol fotoğraf çekebilir, salıncaklarda huzurlu anlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca köyde kurulan stantlarda, Kuyucak köyünde yaşayan kadınların el emeği lavanta ürünlerinden alışveriş yapma şansınız olacak.

Günün sonunda, konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. 

2. Gün

Efsanevi Doğa ve Tarih İzleriyle Uşak-Ulubey Kanyonu-Kula-Taşyaran Vadisi Turu

Değerli misafirlerimizi belirlenen saat ve noktalardan alarak, doğanın ve tarihin muazzam izlerini keşfetmeye çıktığımız Uşak-Ulubey Kanyonu-Kula-Taşyaran Vadisi turumuza hoş geldiniz.

Yolculuğumuza başlamadan önce keyifli bir kahvaltı molası vererek enerji depoluyoruz. Ardından Manisa-Salihli güzergahı üzerinden Kula'ya yöneliyoruz. Kula, Sandal, Divlit Volkan Krateri ile ünlü ve ülkemizin ilk ve tek Jeoparkı ilan edilen bir bölgedir. Kula Jeopark Alanı'nı keşfettikten sonra, doğa harikası olan ve henüz keşfedilmeye başlanan Kula Peri Bacaları'nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında öğle yemeği için Uşak'a hareket ediyoruz. Uşak'ta, meşhur tarhana ve kaburga gibi lezzetleri tatma şansı buluyor, alışveriş yapma imkanı sunan güzel bir restoranda dinleniyoruz.

Öğle molasının ardından, su, rüzgar ve tektonik hareketlerin yaratıcı olduğu, zeminde farklı renklerin sergilendiği doğal bir güzellik olan Taşyaran Vadisi'ne varıyoruz. Bu özel kanyon, etkileyici manzarasıyla bizi büyülemeye hazır. Kanyon gezimizi tamamlayarak, dünyanın en büyük ikinci kanyonu olarak kabul edilen Ulubey Kanyonu'na doğru yola çıkıyoruz. 2015 yılında kurulan cam seyir terasından kanyonun eşsiz güzelliklerini izleyip, 45 dakika boyunca muazzam manzaraların tadını çıkarıyoruz.

Ulubey Kanyonu'nun büyüsünden ayrıldıktan sonra Eşme güzergahı üzerinden tarihi Kula Evleri'ni keşfetmek için yola çıkıyoruz. Türk Kültürü Müzesi, Kula Evleri, Beyler Evi Kilisesi, Rum EvleriZafer İlkokulu, Öpüşen Çatılar, Zabular Konağı gibi önemli noktaları geziyor ve Kula Çarşısı'nda alışveriş molası veriyoruz.

Tarih kokan Kula sokaklarındaki gezimizi tamamlayarak, Akçay'a dönüş yapıyoruz. Bir başka Gayem Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyor, bu unutulmaz deneyimi paylaştığımız için teşekkür ediyoruz. İyi yolculuklar dileriz.

 Tur Açıklaması

IŞIKLI GÖLÜ-LAVANTA BAHÇELERİ-SALDA GÖLÜ-KULADOKYA-TAŞYARAN VADİSİ-ULUBEY KANYONU TURU

Gayem Tur ile Renkli Bir Doğa Yolculuğu: Işıklı Gölü, Lavanta Bahçeleri ve Salda Gölü 

Gayem Tur, doğaseverleri unutulmaz bir deneyime davet ediyor! Küçükkuyu, Altınoluk, Güre, Akçay, Edremit, Burhaniye'den kalkan turumuz, eşsiz güzellikleri içinde barındıran Işıklı Gölü, Lavanta Bahçeleri ve Salda Gölü'nü keşfetme fırsatı sunuyor. İşte, bu büyülü rotada yaşayacağınız doğa serüveninin detayları:

Işıklı Gölü: Su Kuşları ve Doğanın Kalbinde Bir Mola

Günün ilk durağı, büyüleyici atmosferiyle ünlü Işıklı Gölü. Kaynak sularıyla beslenen göl, Büyük Menderes Nehri'ni zenginleştirirken, su kuşları ve ender bulunan balık türleriyle ünlüdür. Turumuzda, göl kenarında huzurlu bir mola veriyoruz, su kuşlarını izleyebilir, fotoğraflar çekebilir ve doğanın huzurunu hissedebilirsiniz.

Lavanta Bahçeleri: Renkli Bir Fotoğraf Şöleni

Sonrasında, doğanın renk paletinin en güzel tonlarına şahit olacağınız Lavanta Bahçeleri sizi bekliyor. Kokusu ve rengarenk görüntüsüyle büyüleyen lavantalar arasında gezerek, fotoğraf çekerek ve bol bol nefes alarak bu doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Salda Gölü: Türkiye'nin Maldivleri

Zafer İlkokulu

Turumuza başlarken ilk durağımız, tarih kokan Zafer İlkokulu olacak. Burada geçmişin izlerini taşıyan bir okulu ziyaret edeceğiz.

Öpüşen Çatılar

Güzellikleriyle ünlü Öpüşen Çatılar, Kula'da gezilecek önemli noktalardan biridir. Mimari özellikleri ve efsanevi hikayeleriyle sizi büyüleyecek.

Kula

Kula, ülkemizin ilk ve tek Jeoparkı ilan edilen bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Sandal ve Divlit Volkan Krateri gibi doğal oluşumlarıyla büyüleyici bir jeolojik zenginlik sunuyor.

Kula Peri Bacaları

Kula Peri Bacaları, jeolojik oluşumları ve etkileyici manzarası ile sizi büyüleyecek. Binlerce yılın hikayesini taşıyan bu doğa harikası, fotoğraf karelerinize eşsiz dokunuşlar katacak.

Taşyaran Vadisi

Suyun, rüzgarın ve tektonik hareketlerin sanat eseri yarattığı Taşyaran Vadisi, rengarenk kayalarıyla sizi büyüleyecek. Bu doğal güzellikte geçireceğiniz zaman, doğanın sükunetini hissetmenizi sağlayacak.

Uşak Müzesi

Turumuz boyunca Uşak Müzesi'ni ziyaret ederek bölgenin kültürel mirasına tanıklık edecek, tarihi eserlerle buluşacaksınız.

Beyler Evi Kilisesi, Rum Evleri, Zabunlar Konağı

Kula'nın tarihini yansıtan ve mimari güzellikleriyle öne çıkan bu mekanları ziyaret ederek, geçmişe keyifli bir yolculuk yapacaksınız.

Ulubey Kanyonu

Son durağımız olan Ulubey Kanyonu, dünyanın en büyük ikinci kanyonu olarak kabul ediliyor. Cam seyir terasından kanyonun muazzam manzarasını izleyecek ve doğanın heybetine hayran kalacaksınız.

Her anı dolu dolu geçecek bu tur ile doğanın ve tarihin sırlarını keşfetmeye hazır olun. Gayem Tur ailesi olarak, sizleri eşsiz bir deneyimle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz. 

Gayem Tur, her aşaması özenle planlanmış, doğayla iç içe bir yolculuk sunar. Profesyonel rehberlerimiz eşliğinde gerçekleşen turumuz, sizlere unutulmaz bir deneyim yaşatmayı hedefler.  Gayem Tur ile doğaya yolculuk, unutulmaz anılarla dolu bir maceraya dönüşür!

 Ücrete Dahil Olanlar
 • 1 GECE KONAKLAMA
 • 1 SABAH KAHVALTISI
 • 1 AKŞAM YEMEĞİ
 • ÇEVRE GEZİLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • DOSTLUK VE GÜLERYÜZ
 • 1618 NO'LU SEYAHAT SİGORTASI
 • GAYEM TUR GÜVENCESİ
 Ücrete Dahil Olmayanlar
 • İLK GÜN SABAH KAHVALTISI
 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • DÖNÜŞ YOLUNDA AKŞAM YEMEĞİ
 • TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • Bilet Durumu: 100

3.450,00 ₺
ile Başlayan Fiyatlar
Tur Süresi:
2 GÜN 1 GECE
Konaklama
KONAKLAMALI
Konaklama Türü
YARIM PANSİYON
 Gezi Rotası
 • IŞIKLI GÖLÜ(ÇİVRİL)
 • LAVANTA BAHÇELERİ
 • SALDA GÖLÜ
 • KULA PERİ BACALARI
 • KULA EVLERİ
 • TAŞYARAN VADİSİ
 • ZAFER İLKOKULU
 • ÖPÜŞEN ÇATILAR
 • SANDAL
 • DİVLİT VOLKAN KRATERİ
 • BEYLER EVİ KİLİSESİ
 • RUM EVLERİ
 • ZABUNLAR KONAĞI
 • ULUBEY KANYONU
 • UŞAK MÜZESİ
 Hareket Noktaları ve Kalkış Saatleri

REZERVASYON YAP

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Etiketler: IŞIKLI GÖLÜ(ÇİVRİL), LAVANTA BAHÇELERİ, SALDA GÖLÜ, KULA PERİ BACALARI, KULA EVLERİ, TAŞYARAN VADİSİ, ZAFER İLKOKULU, ÖPÜŞEN ÇATILAR, SANDAL, DİVLİT VOLKAN KRATERİ, BEYLER EVİ KİLİSESİ, RUM EVLERİ, ZABUNLAR KONAĞI, ULUBEY KANYONU, UŞAK MÜZESİ