KÜTAHYA-AFYON (NOSTALJİK TREN) TURU

Fırsat Turu
Yeni KÜTAHYA -AFYON (NOSTALJİK TREN) TURU
 • Belirtilen önemli noktalara dikkat edilmelidir:

  1. Acentenin Sorumluluğu: Programda belirtilen tüm turlarda acentenin sorumluluğu bulunmaktadır.

  2. Koltuk Numaralandırılması: Koltuk numaralandırılması kayıt ve ödeme sırasına göre düzenlenmektedir.

  3. Tur İptali: Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı durumda, acentenin asgari 12 saat önce haber verme şartıyla turu iptal etme hakkı bulunmaktadır. İptal durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödediği şekilde iade edilecektir.

  4. Duraklama/Yolcu İndirme: Katılımcılar araca bindikleri noktada bırakılacak; farklı noktalarda duraklama veya yolcu indirme yapılmayacaktır.

  5. Değişiklik Hakkı: Hava, yol ve olağanüstü durumlar nedeniyle değişiklik yapma hakkı acentede saklıdır.

  6. Eşya Sorumluluğu: Tur sırasında unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan acentenin sorumlu olmadığı belirtilmiştir.

  7. İzin Alınmayan Geziler: Yerel otoriteler tarafından gezilmesine izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz, bu durumda acentenin sorumlu tutulamayacağı belirtilmiştir.

  8. Zorunlu Seyahat Sigortası: 24 saati aşan Turlarda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur.

  9. Fiyatlandırma: Bütün fiyatlar KDV dahil olarak belirtilmiştir.

  10. Kimler Katılabilir: Ciddi sağlık problemi olmayan herkes tura katılabilir.

  11. Yanınızda Bulundurulması Tavsiye Edilenler: Düzenli kullanılan ilaçlar, fotoğraf makinesi, kamera, mevsime uygun kıyafetler, rahat ayakkabılar, şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, deniz şortu, mayo ve plaj havlusu gibi öğelerin yanınızda bulundurulması tavsiye edilmiştir.

  12. Rehberin Değişiklik Hakkı: Rehber, gerekli gördüğü durumlarda programda sadık kalma şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  Bu bilgiler, tur katılımcılarının program hakkında bilgi sahibi olmaları ve olası durumları önceden göz önünde bulundurmaları için önemlidir.

 TUR PROGRAMI
1. Gün

NOSTALJİK TREN İLE EFSANE BİR KÜTAHYA - AFYON TURU

Sizleri, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Kütahya, Afyon'un benzersiz atmosferine götürmeye hazırlandık. İşte, Gayem Tur'un özel programıyla gerçekleşecek bu unutulmaz keşif turu:

Yolculuğumuza Balıkesir Gar'dan başlıyoruz. Kütahya'ya kadar olan keyifli tren yolculuğumuzun ardından bu tarihi kentteki maceramıza adım atıyoruz.

Kütahya'nın tarih kokan atmosferinde, muhteşem Kütahya Kalesi manzarası eşliğinde Döner Gazino'da nefis bir kahvaltı ile güne başlıyoruz.

Kahvaltının ardından Çavdarhisar'a doğru yola çıkıyoruz. Çavdarhisar'ın gizemli atmosferinde yer alan Aizanoi Antik Kenti'nde tarih kokan sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Antik Roma'nın izlerini sürerken, rehberimizin anlatımlarıyla geçmişe yolculuk yapıyoruz.

Aizanoi'nin büyüleyici atmosferinden sonra Afyon'a hareket ediyoruz.

Afyon'a vardığımızda konaklama yapacağımız Termal otelimize yerleşiyoruz. Termal suların keyfini çıkararak günün yorgunluğunu atıyoruz.

2. Gün

Sabah  otelimizde alacağımız kahvaltımızın arından, Afyon'un kalbinde yer alan tarihi Ulucamiyi geziyoruz. Ulucamii Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan büyüleyici bir yapıdır. Rehberimiz eşliğinde caminin sakin atmosferinde dolaşacak, tarihi detaylara şahit olacaksınız.

Mevlevihane'nin mistik atmosferinde ruhunuzu dinlendirirken, Taşhan'da yöresel el sanatlarına göz atacak, geleneksel zanaatların güzelliklerini keşfedeceksiniz.

Afyon'un meşhur sucukları ve lokumlarıyla tanışmak için alışveriş molası veriyoruz. Şehrin eşsiz lezzetlerini tatmak ve bu özel ürünleri yanınıza almak için ideal bir fırsat!

Ayazini Köyü'nde Frig Akademi'de keyifli bir öğle yemeği sizi bekliyor. Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleriyle dolu bu mola, köfte ekmek, sucuk ekmek ve gözleme gibi seçeneklerle damaklarınıza unutulmaz bir şölen sunacak.

Doğanın kucağında yer alan Emre Gölü'nü ziyaret ediyor, AROG filmi gibi eğlenceli anılar biriktiriyoruz. Göl manzarası eşliğinde, turun en keyifli anlarından birine tanıklık edeceksiniz.

Tavşanlı'da ünlü leblebi şekeri alışverişi yaparak, bu tatlı serüvene lezzet katıyoruz. Yörenin özgün tatları ile tanışacak, sevdiklerinize hediyelik lezzetler alabileceksiniz.

Keyif dolu iki günün ardından, Edremit'e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gayem Tur ile gerçekleştirdiğimiz bu muhteşem keşif turu, unutulmaz anılar ve tarih dolu bir deneyimle sona eriyor. Bir sonraki GAYEM TUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 Tur Açıklaması

KÜTAHYA-AFYON (NOSTALJİK TREN) TURU

Nostaljik Trenle Tarih ve Doğa Turu: Gayem Tur ile Kültürün İzinde

Türkiye'nin tarih kokan şehirlerinden Kütahya ve Afyon'u keşfetmek için Gayem Tur'un düzenlediği nostaljik tren turları, unutulmaz bir kültür ve doğa yolculuğuna davet ediyor. Küçükkuyu, Altınoluk, Güre, Akçay, Edremit, Burhaniye ve Balıkesir kalkış noktalarından başlayan bu özel tur, tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri ve eşsiz lezzetleri bir araya getiriyor.

Kütahya Kalesi: Tarihi Bir Yolculuğun Başlangıcı

Tura Kütahya'dan başlıyoruz ve ilk durağımız tarihi Kütahya Kalesi. Şehre yüksek bir noktadan hakim olan bu kale, tarih kokan atmosferi ile sizi geçmişe doğru bir yolculuğa çıkaracak.

Döner Gazino: Nostaljik Bir Mola ve Lezzet Şöleni

Kütahya Kalesi'nden sonra rotamızı Döner Gazino'ya çeviriyoruz. Burada, tarihi dokusuyla dikkat çeken gazinoda keyifli bir mola veriyoruz. Osmanlı mimarisinin güzelliklerini keşfederken, yöresel lezzetlerle buluşma fırsatı yakalıyoruz.

Çavdarhisar ve Aizanoi Antik Kenti: Tarihin İzinde Bir Yolculuk

Çavdarhisar'a hareket ediyoruz. Bu küçük kasaba, Aizanoi Antik Kenti'ne ev sahipliği yapmaktadır. Antik tiyatrosu, tapınakları ve kalıntılarıyla Aizanoi, tarih meraklıları için bir cennet.

Afyon ve Taşhan: Lezzet ve El Sanatları Buluşuyor

Afyon'a vardığımızda, turumuz Afyon Mevlevihanesi ve Taşhan ile devam ediyor. Mistik atmosferiyle Mevlevihane'yi ziyaret ederken, Taşhan'da yöresel el sanatlarına göz atma şansı elde ediyoruz.

Frig Vadisi ve Emre Gölü: Doğanın Kucağında Huzur

Turumuz Frig Vadisi'ne doğru ilerliyor. Tarihi kalıntıları, mağaraları ve doğal güzellikleriyle ünlü bu vadi, doğa severlere unutulmaz anlar yaşatıyor. Emre Gölü'nün huzur veren manzarası eşliğinde, doğanın tadını çıkarıyoruz.

Tavşanlı ve Leblebi Şekeri Alışverişi: Tatlı Bir Mola

Tavşanlı'da ünlü leblebi şekeri alışverişi yaparak, turumuza tatlı bir mola ekliyoruz. Yörenin eşsiz lezzetlerini keşfederken, hediyelikler alarak bu güzel günü ölümsüzleştiriyoruz.


 Ücrete Dahil Olanlar
 • 1 GECE KONAKLAMA
 • 1 AKŞAM YEMEĞİ
 • 1 SABAH KAHVALTISI
 • ÇEVRE GEZİLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • DOSTLUK VE GÜLERYÜZ
 • 1618 NO'LU SEYAHAT SİGORTASI
 • GAYEM TUR GÜVENCESİ
 Ücrete Dahil Olmayanlar
 • İLK GÜN SABAH KAHVALTISI
 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • DÖNÜŞ YOLUNDA AKŞAM YEMEĞİ
 • TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • Bilet Durumu: 100

3.100,00 ₺
ile Başlayan Fiyatlar
Tur Süresi:
2 GÜN 1 GECE
Konaklama
OTELDE KONAKLAMA
Konaklama Türü
YARIM PANSİYON
 Gezi Rotası
 • KÜTAHYA KALESİ
 • DÖNER GAZİNO
 • ÇAVDARHİSAR
 • AİZANOİ ANTİK KENTİ
 • TAŞHAN
 • FRİG VADİSİ
 • EMRE GÖLÜ
 • TAVŞANLI
 Hareket Noktaları ve Kalkış Saatleri
 • AKÇAY: 04.30
 • EDREMİT: 05.00
 • BURHANİYE: 05.15
 • BALIKESİR: 06.30

REZERVASYON YAP

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Etiketler: KÜTAHYA KALESİ, DÖNER GAZİNO, ÇAVDARHİSAR, AİZANOİ ANTİK KENTİ, TAŞHAN, FRİG VADİSİ, EMRE GÖLÜ, TAVŞANLI