SUUÇTU ŞELALESİ CUMALIKIZIK MİSİ KÖYÜ GÖLYAZI TURU

SUUÇTU ŞELALESİ CUMALIKIZIK MİSİ KÖYÜ GÖLYAZI TURU
 • Kimler Katılabilir: Ciddi sağlık problemi olmayan herkes
 • Yanınızda Bulundurulması Tavsiye Edilenler: Düzenli kullanmak zorunda olduğunuz ilaçlar, fotograf makinası, kamera, mevsime uygun rahat kıyafetler, rahat ve topuksuz ayakkabılar (spor ayakkabı),mevsime uygun olarak şapka
 TUR PROGRAMI
Günlük Tur

Siz değerli misafirlerimizi belirlenen noktalardan aldıktan sonra Balıkesir – Bursa yolu üzerinden harekete geçiyoruz. Susurluk‘da vereceğimiz mola sonrası Suuçtu şelalesine ulaşıyoruz. Suuçtu Şelalesi bir fay hattının çökmesi ile oluşmuştur. 38 metre yükseklikten dökülen su, yazın suyunun azalmasına rağmen kış aylarında doldurduğu göleti ile güzel bir manzara sergiler. Gezi alanı ve piknik yeri olarak tercih edilen Suuçtu, etrafını saran kayın ağaçları arasında, serin havası ile tam bir temiz hava deposudur. Buradaki gezimiz ve fotograf molamız sonrası 2000 yıllık tarihi geçmişe sahip olan Misi köyü.(Günümüzde Gümüştepe Mahallesi adıyla Nilüfer İlçesi’ne bağlanan)ilk adının Mysia olduğu sanılan Bursa’nın merkezine 12 kilometre uzaklıkta olan ve ziyaret edenleri tüm doğallığıyla karşılayan Misi köyü.Asma yaprağı, misket üzümü, pekmezi ve şarabıyla çok ünlüdür.Ziyaretçilerinin ruhunu sınırsız yeşilliğiyle rahatlatan Misi Köyün'de ayrıca meyve ağaçları, kavak ağaçları, çınar ağaçları ve mahallenin içinden geçen Nilüfer çayı bulunmaktadır.Bu muhteşem köyde geçirdiğimiz vaktin ardından turumuza Cumalıkızık Köyü'ne hareket 700 yıllık geçmişi olan Cumalıkızık, kızık köyleri içinde en iyi korunan ve en orijinal kalanıdır. Ünlü Cumalıkızık evleri sanki birer zaman makinasıdır ve içine giren herkesi yüzyıllar ötesine yolculuklara götürür.Evleri, Arnavut kaldırımlı yolları, filmlere ve dizilere konu olan mekânlarıyla ünlü Cumalıkızık’ ta geziyoruz.UNESCO tarafından Haziran 2014 tarihinde Bursa’nın Hanlar Bölgesi, Sultan Külliyeleri ile birlikte UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmesiyle tarihi, doğal ve kültürel değerleri ile koruma altına alınan Cumalıkızık, bugünde yaşayan ticari kültürü ve kente oldukça yakın kırsal yaşamın devamlılığı ile birlikte erken dönem Osmanlı yaşam şekli ve vizyonuna iyi bir örnektir. Burada Yöresel ürünlerin satıldığı köy çarşısında alışveriş sonrası,Uluabat Gölü üzerinde kurulmuş Gölyazı köyü ile devam ediyoruz. Doğa ve tarihi bir arada sunan Gölyazı köyünü sahil boyunca gezip Eski Rum mimarisine sahip sokaklarında dolaşıyoruz. Ulubat Göl'ünde sandal turu yaparak nilüfer çiçeklerine ve tarihi kalıntılara ulaşıyoruz. Eski Rum Köyündeki süremizin sonunda dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Bir sonraki GAYEM TUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle.

 Tur Açıklaması

Akçay, Altınoluk, Altınkum ve Güre Çıkışlı Tur

SUUÇTU ŞELALESİ - CUMALIKIZIK - MİSİ KÖYÜ - GÖLYAZI TURU

Gezi süremiz, sabah belirtilen yerlerden alınarak başlar. (günübirlik) 0-2 yaş grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş grubundaki çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel, yangın vb. sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Gayem-Tur 2009 Seyahat Acentesi’nin sorumluluğu yoktur. Turlarımız belirtilen noktalardan hareket ettiği anda başlar, aynı noktalara dönüldüğü anda biter. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimizin, öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında, turun önceden haber vermek  kaydı ile iptal hakkı Acenta’da saklıdır. Turun iptali durumunda acenta iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğunda tazminat hakkı yoktur.

BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.
Tur rehberimiz gerekli gördüğü takdirde , tur programının tamamını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 Ücrete Dahil Olanlar
 • Rehberlik
 • Ulaşım Bedeli
 Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Öğle Yemeği
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Özel Harcamalar
 • Bilet Durumu: 100

500,00 ₺
ile Başlayan Fiyatlar
Tur Süresi:
GÜNÜBİRLİK
Konaklama
GÜNÜBİRLİK
Konaklama Türü
YOK
 Gezi Rotası
 • SUUÇTU ŞELALESİ
 • CUMALIKIZIK
 • MİSİ KÖYÜ
 • GÖLYAZI TURU
 Hareket Noktaları ve Kalkış Saatleri
 • 07:00 Akçay
 • 07:00 Edremit
 • Her Hafta Sonu

REZERVASYON YAP

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Etiketler: SUUÇTU ŞELALESİ, CUMALIKIZIK, MİSİ KÖYÜ, GÖLYAZI TURU

Lüks Otobüsler
2.550,00 ₺
Vergiler Hariç: 2.550,00 ₺
1. GÜN ;SAFRANBOLUYÖRÜKKÖYÜHIDIRLIK TEPESİSEMERCİLER,BAKIRCILAR ARASTALARICİNCİ HANKAYMAKAMLAR KONAĞ..
2 GÜN 1 GECE

BATI KARADENİZ

Lüks Otobüsler
3.200,00 ₺
Vergiler Hariç: 3.200,00 ₺
1. GÜN: GÖYNÜK KANYONU, KEKOVA TEKNE TURU,KAPUTAŞ PLAJI, SAKLIKENT2. GÜN:  TEKNE..
3 GÜN 2 GECE

LİKYA

Feribot ve Otobüs
1.650,00 ₺
Vergiler Hariç: 1.650,00 ₺
GÖKÇEADAAYDINCIK PLAJI (ÇAMUR BANYOSU,YÜZME MOLASI)BADEMLİ KÖYÜZEYTİNLİ KÖYÜTUZ GÖLÜKALE KÖY (GÜNBAT..
2 GÜN 1 GECE

GÖKÇEADA

Lüks Otobüsler
400,00 ₺
Vergiler Hariç: 400,00 ₺
GÜNÜBİRLİK

BAYRAMİÇ