TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ KARS TURU

Yeni TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ KARS TURU
 • Belirtilen önemli noktalara dikkat edilmelidir:

  1. Acentenin Sorumluluğu: Programda belirtilen tüm turlarda acentenin sorumluluğu bulunmaktadır.

  2. Koltuk Numaralandırılması: Koltuk numaralandırılması kayıt ve ödeme sırasına göre düzenlenmektedir.

  3. Tur İptali: Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı durumda, acentenin asgari 12 saat önce haber verme şartıyla turu iptal etme hakkı bulunmaktadır. İptal durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödediği şekilde iade edilecektir.

  4. Duraklama/Yolcu İndirme: Katılımcılar araca bindikleri noktada bırakılacak; farklı noktalarda duraklama veya yolcu indirme yapılmayacaktır.

  5. Değişiklik Hakkı: Hava, yol ve olağanüstü durumlar nedeniyle değişiklik yapma hakkı acentede saklıdır.

  6. Eşya Sorumluluğu: Tur sırasında unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan acentenin sorumlu olmadığı belirtilmiştir.

  7. İzin Alınmayan Geziler: Yerel otoriteler tarafından gezilmesine izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz, bu durumda acentenin sorumlu tutulamayacağı belirtilmiştir.

  8. Zorunlu Seyahat Sigortası: 24 saati aşan Turlarda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur.

  9. Fiyatlandırma: Bütün fiyatlar KDV dahil olarak belirtilmiştir.

  10. Kimler Katılabilir: Ciddi sağlık problemi olmayan herkes tura katılabilir.

  11. Yanınızda Bulundurulması Tavsiye Edilenler: Düzenli kullanılan ilaçlar, fotoğraf makinesi, kamera, mevsime uygun kıyafetler, rahat ayakkabılar, şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, deniz şortu, mayo ve plaj havlusu gibi öğelerin yanınızda bulundurulması tavsiye edilmiştir.

  12. Rehberin Değişiklik Hakkı: Rehber, gerekli gördüğü durumlarda programda sadık kalma şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  Bu bilgiler, tur katılımcılarının program hakkında bilgi sahibi olmaları ve olası durumları önceden göz önünde bulundurmaları için önemlidir.

 TUR PROGRAMI
1. Gün

Siz değerli misafirlerimizi belirlediğimiz saat ve noktalardan alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Van denince ilk akla gelen yer ve yapı olan Akdamar Adası ve kilise ziyaretimize başlıyoruz. Bu ziyaret için Gevaş’tan bineceğimiz kooperatif tekneleriyle Van gölü üzerinde yapacağımız yarım saatlik yolculukla (Ekstra) Akdamar Adası'nın kavuşamayan aşıklarının hüzünlü hikayesini ve Taş ustalığı'nın zirvesi olan muhteşem Akdamar kilisesi'nin tarihini rehberimizden dinleyip o müthiş kabartmaları seyrettikten sonra tekrardan teknemize binerek Gevaş’a dönüyoruz. Gevaş’da Van gölü kenarında Van’ın meşhur İnci Kefali'nin de tadına bakabileceğiniz güzel bir öğle yemeği molası ardından, aracımıza binerek Doğu'nun Paris'i diye bilinen şehirlerimizde ilk olarak eski yerleşim yeri olan Tuşpa Kalesi’ne çıkıyoruz. Van şehrini ve denizini kuşbakışı izleyebileceğimiz ve keyifli fotoğraf çekeceğimiz Van Kalesi turumuz'un ardından Bölgeye hakim olan medeniyetlerin günümüze kadar ulaşmış eserleri'nin sergilendiği ülkemizin son zamanlarında hizmete girmiş Van Arkeoloji Müzesini ziyaret edeceğiz. Müze ziyaretimizin ardından da Urartu Medeniyeti'nin günümüze bıraktığı en önemli el sanatlarını daha yakından tanımak için bir gümüş atölyesine gidiyoruz. Burada Savat işçiliği'nin inceliklerini ustalarından öğrenip yapımını seyrettikten sonra dileyen misafirlerimize alışveriş için serbest zaman veriyoruz ve ardından atölyenin hemen yanında bulunan Kedi Evi’ne gidiyoruz. Van Kedileriyle fotoğraf çekilip, haklarında bilgiler alacağımız kısa molamızın ardından Van şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanımız sonrasında otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama : Van (Akşam yemeği ve kahvaltı dahil)

2. Gün

Sabah kahvaltımızın ardından ilk uğrayacağımız nokta Bendi Mahi Çayı üzerindeki Muradiye Şelalesi olacak. Burada vereceğimiz kısa fotoğraf molası'nın ardından Çaldıran Ovası'ndan geçeceğiz ve ülkemizin en yüksek geçitlerinden olan Tendürek Dağı Geçidi'nden (2644 m) geçerken katılaşmış lavlar etrafımızı saracak. Doğa'nın bu muhteşem oluşumları hayal gücünüzü çalıştırdığınız taktirde sizleri bambaşka yerlere götürebilir. Ardından Doğubayazıt’a geçiyoruz sancak beyi Abdi Paşa tarafından yaptırılmaya başlanmış ve haleflerinden İshak Paşa tarafından yapımı yaklaşık 100 yılda tamamlanan 1784'te son şekli verilen Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devrindeki son büyük anıt yapısı İshak Paşa Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. (Öğle yemeği Doğubayazıt’ta olacaktır) Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan Ani Harabelerine gidiyoruz. Konaklama ve sabah kahvaltısı otelimizde. Özel Kafkas gecesi bugün yapılmaktadır.

Konaklama: Kars (Oda Kahvaltı)

Kars programında Kafkas gecesine katılım ekstradır.

3. Gün

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Kars'ın tarihine ve kültürüne ışık tutan önemli noktaları ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. İlk durağımız, Kars'ın siluetini süsleyen tarihi Kars Kalesi olacak. Ardından, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi'nde geçmişin izlerini sürerek, savaş günlerine dair etkileyici anılara şahitlik ediyoruz. Müzenin içinde sergilenen askeri kıyafetler, mektuplar ve diğer özel eserler, tarihi canlandırarak bize duygusal anlar yaşatacak.

Gezimize devam ederek Ebul Hasan Harakani Türbesi'ni, 12 Havariler Kilisesi'ni ve Kars Çayı üzerinde taşlarıyla ünlü Taş Köprü'yü keşfetmek üzere ilerliyoruz. Ardından otelimizden ayrılarak Çıldır Gölü'ne doğru yola çıkıyoruz. Göl çevresinde doğanın tadını çıkarıyor ve öğle yemeğimizi Çıldır Gölü'nün eşsiz manzarası eşliğinde alıyoruz.

Öğle sonrasında Kars şehir merkezini keşfetmek için hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Kars Tren Garı'na ulaşıyor ve Turistik Doğu Ekspresi Treni'nde yerlerimizi alıyoruz. Gece saatlerinde 22:30'da başlayacak olan tren yolculuğumuz, unutulmaz anılar ve eşsiz manzaralar eşliğinde devam ediyor...

4. Gün

NOT ; Trene binmeden önce alkollü ve alkolsüz içecek ve yiyeceklerinizi marketten temin edebilirsiniz.


DOĞU EKSPRESİ YATAKLI VAGON DURAKLARI VE MOLA SAATLERİ


Güzergâh                   Varış Saati                       Kalkış Saati                 Gezilecek Yerler


Kars                                       -                         22:20 (25.02.2024)


İliç                                       08:45                              11:45                     Kemaliye Merkez (esktra)


Divriği                                 12:45                              15:45                      Divriği Merkez (esktra)


Sivas                                    18:25                              22:15                       Sivas Merkez (ekstra)


Ankara                         09:00 (27.02.2024)


Türkiye'nin en uzun Tren hatlarından biri olan Doğu Ekspresi ile Anadolu’yu baştan sona geçmek için hazır mısınız? O halde, 36 Saatlik muhteşem manzaralarla dolu bir seyahat sizi bekliyor. İster odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, isterseniz restoranda çay kahve eşliğinde bu seyahatin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Zevkli ve uzun bir yolculuk için merak ettiğiniz detayları sizin için bir araya getirdik.

Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşuyor . Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde; el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir yada her ikisi de açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur.


Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafirler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulaşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aperatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Restoran vagonu ücretleri oldukça ekonomiktir. Genelde tüm tren burada sosyalleşir. Bazen türküler söylenir, bazen fıkralar anlatılır. Kağıt oyunları oynanır. Kısacası uzun seyahat boyunca burada yeni dostluklar oluşur keyifli anılar bırakır. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri Alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir.


 Tur Açıklaması

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ KARS TURU

Bir Yolculuk Hikayesi: Turistik Doğu Ekspresi ile Kars'ın Büyüsü

Türkiye'nin en güzel şehirlerinden biri olan Kars'ı keşfetmek ve bu keşfi turistik Doğu Ekspresi ile yapmak ister misiniz? Gayem Tur olarak sunduğumuz özel turlarımızla, sizi eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor, Anadolu'nun derinliklerinde tarih ve doğa ile iç içe unutulmaz anlar yaşatıyoruz.

Turumuza belirlediğimiz kalkış noktalarından başlıyoruz. Harika manzaralar eşliğinde Akdamar Adası'na ulaşıyoruz. Van Gölü'nün sakin sularında bulunan bu tarihi adada, Van Kedisi Evi ve Tuşpa Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından, Van Gölü'nün kıyısında huzurlu bir mola veriyoruz.

Yolculuğumuza devam ederek Muradiye Şelalesi'ni görüyor ve Tendürek Dağı Geçidi'nde nefes kesen manzaralara tanıklık ediyoruz. Doğubeyazıt'ın mistik atmosferini soluyor, İshak Paşa Sarayı'nın görkemini keşfetmek için sizi bekliyoruz. Ani Harabeleri'nin tarih kokan sokaklarında dolaşıyor, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi'nde geçmişin izlerini sürüyoruz.

Ebul Hasan Harakani Türbesi ve 12 Havariler Kilisesi gibi tarihi mekanları ziyaret ederek, Kars'ın zengin kültür mirasını yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Beylerbeyi Sarayı ve Taş Köprü'nün tarihi dokusunu inceledikten sonra, Çıldır Gölü'nün etrafında keyifli bir geçiriyoruz.

Gayem Tur olarak her anınızı özel kılmak için buradayız. Siz de bizimle unutulmaz bir yolculuğa çıkmak ve Anadolu'nun gizemli güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız, tur programlarımıza göz atmayı unutmayın!

 Ücrete Dahil Olanlar
 • ULAŞIM
 • BALIKESİRDEN İSTANBUL'A OTOBÜS İLE TRANSFER
 • İSTANBUL'DAN VAN'A HAVA YOLU İLE ULAŞIM
 • VAN GEZİSİ ARAÇ ÜCRETİ
 • KARS GEZİSİ ARAÇ ÜCRETİ
 • DOĞU EKSPRESİ YATAKLI VAGON TREN BİLETLERİ
 • ANKARA'DAN BALIKESİRE OTOBÜS İLE TRANSFER
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • 2 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 2 GECE YATAKLI VAGON TREN KONAKLAMASI
 • 2 SABAH KAHVALTISI (KARS-VAN)
 • 1 GÜN AKŞAM YEMEĞİ (VAN)
 • ZORUNLU SEYAHAT SİGRTASI
 Ücrete Dahil Olmayanlar
 • TREN SEYAHATİNDE ALINAN TÜM ÖĞÜNLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR
 • ALIŞVERİŞLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • 1. GÜN KAHVALTISI
 • AKDAMAR ADASI VAPUR ÜCRETİ
 • KEMALİYE
 • DİVRİĞİ VE SİVAS MERKEZ MİNİBÜS ÜCRETİ
 • KARS GECESİ PROGRAMI
 • Bilet Durumu: 100

16.000,00 ₺
ile Başlayan Fiyatlar
Tur Süresi:
5 GÜN 4 GECE
Konaklama
OTELDE KONAKLAMA
Konaklama Türü
YARIM PANSİYON
 Gezi Rotası
 • AKDAMAR ADASI
 • VAN GÖLÜ
 • TUŞPA KALESİ
 • VAN ARKEOLAJİ MÜZESİ
 • KEDİ EVİ
 • MURADİYE ŞELALESİ
 • TENDÜREK DAĞI GEÇİDİ
 • DOĞUBAYAZIT
 • İSHAK PAŞA SARAYI
 • ANİ HARABELERİ
 • KARS KALESİ
 • KAFKAS CEPHESİ HARP TARİHİ MÜZESİ
 • EBUL HASAN HARAKANİ TÜRBESİ
 • 12 HAVARİLER KİLİSESİ
 • BEYLERBEYİ
 • TAŞ KÖPRÜ
 • ÇILDIR GÖLÜ
 Hareket Noktaları ve Kalkış Saatleri
 • ALTINOLUK:
 • AKÇAY:
 • EDREMİT:
 • BURHANİYE:
 • BALIKESİR:

REZERVASYON YAP

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Etiketler: AKDAMAR ADASI, VAN GÖLÜ, TUŞPA KALESİ, VAN ARKEOLAJİ MÜZESİ, KEDİ EVİ, MURADİYE ŞELALESİ, TENDÜREK DAĞI GEÇİDİ, DOĞUBAYAZIT, İSHAK PAŞA SARAYI, ANİ HARABELERİ, KARS KALESİ, KAFKAS CEPHESİ HARP TARİHİ MÜZESİ, EBUL HASAN HARAKANİ TÜRBESİ, 12 HAVARİLER KİLİSESİ, BEYLERBEYİ, TAŞ KÖPRÜ, ÇILDIR GÖLÜ