Fiyat 490,0 ₺
Rezervasyon Yap

BAŞTAN SONA KUZEY EGE TURU

Değerlendirilmemiş

Hareket Saatleri

05:00

Tur Şekli

Konaklamalı

Ulaşım

Katılımcı Sayısına Göre Lüks Araçlarla Ulaşım

Tur Günleri

25-26 EYLÜL 2021, Cumartesi, Pazar

Tur Programı

1.GÜN CUMARTESİ: SIĞACIK – ÇEŞME – ALAÇATI – İZMİR – KORDON
Sabah saatlerinde siz misafirlerimizi bulunduğunuz noktalardan alarak yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız sığacık,vereceğimiz kahvaltı molası ardından Sığacık Sokaklarında gezip fotoğrafladıktan sonra Sığacık’tan ayrılıyoruz. Bir sonraki durağımız olan çeşmeye hareket ediyoruz. Turumuza ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kale'nin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanında vereceğimiz serbest zaman sonrasında Alaçatı'ya geçiyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğiniz Alaçatı Pazarında mola verdikten sonra Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Burada Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Ilıcaya geçiyoruz. Ilıca Plajı‘nda Yüzme Molası verildikten sonra İzmir’e geçiyoruz. Konak Meydanı, Hükümet Konağı, Saat Kulesi ve serbest zaman sonrası İzmir‘de otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir. Dileyen misafirlerimizle akşam yemeğinin ardından Alsancak, Kordon’da gezebilirler.
2.GÜN PAZAR: KOZBEYLİ KÖYÜ-YENİ FOÇA-ESKİ FOÇA-ÇANDARLI-DİKİLİ TURU
Sabah Otelimizde vereceğimiz kahvaltımızın ardından Otelimize veda ederek otobüsümüzde ki yerlerimizi alıyoruz.
Günümüzün ilk durağı Kozbeyli Köyü oluyor.Dar sokakları, taş evleri ve dibek kahvesiyle ünlü olan bu köyde kendinizi sürekli fotoğraf çekerken bulacaksınız Mübadele zamanında Kozbeyli’ ye Limni, Midilli, Selanik ve Rumeli’den Türkler getirilerek yerleştirilmiş.
Bu köyde yaşayan Rumlar da karşı kıyıya yerleştirilmiş ve böylelikle mübadele döneminde köy nüfusunun neredeyse tamamının değiştiğini belirtebiliriz.
Buradaki gezimiz esnasında 1611 yılında inşa edilmiş olan Kozbeyli Camii’ni görüyoruz.
Köyün meşhur dibek kahvesini de içtikten sonra aracımızda buluşup, Yeni Foça ya doğru yola çıkıyoruz.
Burada serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz denize girebilir, dileyen misafirlerimiz ise gezerek Yeni Foça’yı keşfedebilirler.
Serbest zamanımızın ardından rehberimizin belirlediği saatte aracımızda buluşuyor ve Eski Foça’ya gidiyoruz.
Burada ilk olarak öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemeğimizden sonra rehber eşliğinde Eski Foça’yı geziyoruz.
Eski Foça Antik çağda bir iyon yerleşimi olarak ortaya çıkmış, adını da kendisini çevreleyen, denizde ve civardaki adaların açıklarında yaşayan foklardan almıştır.
Antik çağda Phokaia olarak anılan isim zamanla Foça olarak değişmiştir.
Gezimiz sırasında taş evler, Arnavut kaldırımları, süslü sokakları görüyoruz ve harika deniz kokusunu içimize çekiyoruz.
Sahildeki molamızın ardından Çandarlıya geçiyoruz.Çandarlı’nın antik adı Pitane olarak geçiyor. Suyu bol anlamına gelen Pitane’nin tarihi Helen dönemi öncesine, M.Ö. 6. yüzyıla kadar uzanıyor. Şehrin Amazonlu kadınlar tarafından kurulduğu söylencesi de mevcut. Burayı bir ara Cenevizliler de deniz üssü olarak kullanmışlar. Yapılan kazılarda bulunan arkeolojik eserler şu anda Bergama Müzesi’nde ve İzmir Arkeoloji Müzesi’nde koruma altına alınmış.
Rivayete göre,1822 yılında Sakız, Sisam ve İpsala adalarından gelen Rum çeteler şehri gece yarısı baskına uğratmışlar. Hazırlıksız yakalanan Çandarlı halkının çoğunu öldürmüşler, kalanları esir almışlar ve çok sayıda kadın ve çocuğu yanlarına alıp kaçırmışlar. Bu haber saraya ulaştığında Türkler bu baskına karşılık olarak adaları basmış ve çok sayıda çocuğu alarak hali vakti yerinde olan Türk ailelere evlatlık olarak vermişler. Söylenene göre kaçırılan Türk çocuklarının bir kısmını adeta fidye ödeyerek geri almışlar. Ancak Çandarlı bu kanlı olayı bir türlü unutamamış. O günden sonra insanlar kabuğuna çekilip yaşamışlar. Belki bu yüzdendir bugün hala sakin olma sebebi.Buradaki KALE ziyareti ve serbest zaman ardından Dikili'de vereceğimiz çay molası ile dönüş yolculuğuna geçiyor ve akşam saatlerinde Edremit'te oluyoruz.
Başka bir GAYEM TUR organizasyonunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

GELİRKEN GETİRİN

 • Kimler Katılabilir: Ciddi sağlık problemi olmayan herkes
 • Yanınızda Bulundurulması Tavsiye Edilenler: Düzenli kullanmak zorunda olduğunuz ilaçlar, fotograf makinası, kamera, mevsime uygun rahat kıyafetler, rahat ve topuksuz ayakkabılar (spor ayakkabı),mevsime uygun olarak şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, deniz şortu, mayo,plaj havlusu

Tura Dahil Olanlar / Dahil Olmayanlar

 • 1 Sabah Kahvaltısı
 • 1 Akşam Yemeği
 • Gidiş - Dönüş Ulaşım Bedeli
 • Rehberlik Hizmeti
 • Çevre Gezileri
 • GAYEM Tur Güvencesi
 • Dostluk ve Güleryüz
 • 1618 No’lu Seyahat Sigortası
 • Milli park giriş ücreti
 • Öğle Yemeği
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Özel Harcamalar

Genel Bakış

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

» Gayem tur  ve Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda  ve oteller’de değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarımız talepler doğrultusunda 16, 19, 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir.Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.

» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı GAYEM TUR’da saklıdır.

» Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Gayem tur sorumluluğu yoktur.

» Dönüşte yolcu bindiği durakta, tersten dağıtım yapılarak bırakılır.

» İptal-İade ve değişiklik şartları; Gayem Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir

Tümünü Gör

Yorumlar

0/5
Değerlendirilmemiş
Toplam 0 Yorum
Mükemmel
0
İyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Gösterilen 1 - 0 , 0 toplam sayfa

Yorum Yap

Created with Sketch.
Fiyat 490,0 ₺

Ön Rezervasyon

Bunları da seveceksiniz

Bültenimize Abone Olun

Tüm Hizmetlerimiz Hakkında Anında Haberdar Olun