Fiyat 550,0 ₺
Rezervasyon Yap

ISPARTA(Gül hasadı)-BURDUR-SAGALASSOS-EĞİRDİR GÖLÜ-KOVADA GÖLÜ-KAKLIK MAĞARASI-İNSUYU MAĞARASI

Değerlendirilmemiş

Hareket Saatleri

01:00

Tur Şekli

Konaklamalı

Ulaşım

Katılımcı Sayısına Göre Lüks Araçlarla Ulaşım

Tur Günleri

Cumartesi, Pazar

Tur Programı

1.GÜN KAKLIK MAĞARASI - GÜNEYKENT - EĞİRDİR GÖLÜ - KOVADA GÖLÜ
Siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra yol güzergahını takip edip uygun bir restaurant da kahvaltımızı yaptıkdan sonra Kaklık Mağarasına doğru ilerliyoruz.Kaklık Mağarası damlataşı, sarkıtları ve dikitleriyle süslü olup,Pamukkalede bulunan travertenlere benzer ,traverten basamaklarıyla eşine rastlanmaz güzellikte olup, Küçük Pamukkale veya Mağara Pamukkale olarak adlandırılmaktadır. Mağara içerisinde bol miktarda termal su bulunmaktadır.Berrak,renksiz ve kükürt kokulu olan bu su varlığı bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Yer altındaki gizli Pamukkale'yi hayranlıkla gezdikten sonra mis kokulu diyara doğru devam ediyoruz. Isparta'nın Güneykent beldesine doğru yol alıyoruz. Gül Kenti Isparta'nın genel anlamda gül talebini karşılayan Güneykent de gül tarlaları , gül fabrikası bizi beklemekte. Muhteşem gül kokuları arasında gül toplayarak , gül ürünlerinden alarak , muhteşem gül yapraklarından oluşan yataklarımızda selfilerimizi yaparak geçireceğimiz keyifli saatlarin ardından farklı saatlerde farklı renkler alan , seyrine doyum olmayan Eğirdir Gölüne geçiyoruz. Ama ilk durağımız Eğirdir değil. İlk durağımız Kovada Gölü.Eğirdir Gölünün doğal bir uzantısı olan Kovada Gölü, Eğirdir'e 25 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kovada Gölü’nün çevresi zengin bitki örtüsüne sahiptir ve yüzlerce çeşit hayvan barındırmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı “Milli Park” niteliğini almıştır. Burada göl kenarında yapacağımız yürüyüşümüzün ardından panaromik olarak gölümüzü fotoğrafladıktan ve kahvelerimizi keyifle içtikden sonra da ilk olarak Yörük Konağına çıkıyoruz muhteşem Eğirdir Gölü manzarasını panaromik olarak izleyip fotoğraf çekimlerimizi yaptıkdan sonra Can Ada 'ya doğru ilerliyoruz. Burada yapacağımız keyifli yürüyüş esnasında Eğirdir Gölünde yaşayan balıkları da görme şansını elde edeceğiz.Muhteşem havada , rengarenk Eğirdir gölünden ayrılarak Isparta merkeze hareket ediyoruz. Isparta da dileyen misafirlerimiz Firdevs Bey Bedesteninden veya çarşıdaki mağazalardan gül lokumu , gül suyu , gül kokulu tespih ve cild kremlerinden alabilirler. Isparta merkezdeki gül heykelleri ile fotoğraf çekimlerimizi yaptıkdan sonra konaklama ve akşam için otelimizde.
2.GÜN SAGALASOSS ANTİK KENTİ - İNSUYU MAĞARASI - SALDA GÖLÜ
Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Sagalasoss Antik Kentine hareket ediyoruz.Burdur'un Ağlasun ilçesinde "aşkların ve imparatorların şehri" olarak bilinen, 1750 rakımdaki 5 bin yıllık Sagalassos Antik Kenti. Geçmişi milattan önce 3 bin yılına kadar uzanan ve 2009'da UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne giren Sagalassos, ziyaretçilerini 5 bin yıllık sokaklarında tarihi yolculuğa çıkarıyor.Antik kent, binlerce yıldır suyu akan Antoninler Çeşmesi, agoraları, Roma hamamları, macellum yapısı, dans eden kızlarla bezeli heroon yapısı, kütüphanesi ve tiyatrosuyla, oldukça ilgimizi çekecek. Rehberimiz eşliğinde antik kenti keyifle gezip fotoğraf çekimlerimizi yaptıkdan sonra başka bir doğa harikası olan İnsuyu Mağarası'na hareket ediyoruz. İnsuyu mağarası denizden yaklaşık olarak 1200 metre yüksekliktedir. Coğrafi bakımdan Batı Toros kısmının, kuzeydoğu taraflarında bulunur. Jeolojik olarak kalkerden meydana gelir. Kalker ve su birleşmesi sonucunda meydana gelmiş olan sarkıt ve dikitler, mağaranın büyük kısmında görülebilir.Bazı sarkıtlar siyah renklidir. Mağaranın içinde iri ve ufak olmak üzere topla 9 göl bulunurdu. Günümüzde göllerin hiçbirisi yoktur. Mağaranın toplamdaki uzunluğu 8350 metredir. Mağarayı hayranlıkla gezdikten sonra Burdur Merkeze geçiyoruz ve Burdur Arkeoloji Müzesini gezip öğle yemeğimizi aldıktan sonra Türkiye'nin Maldivleri Salda Gölüne hareket ediyoruz. Salda Gölü, Burdur'un Yeşilova ilçesinde, ilçe merkezine 4 km uzaklıkta, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. Göller Yöresi içinde, dışa akışı olmayan kapalı havzalı yapıdadır. Yüzölçümü yaklaşık 44 kilometrekaredir. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin 3. en derin gölüdür. Gölde oluşan hidromanyezit minerali "biyolojik mineralizasyon" un en güzel ve güncel örneklerinden biridir. Muhteşem rengi ve beyaz kumsalı ile Maldivleri çağrıştırması ile Türkiye'nin Maldivleri olarak adlanmakatadır. Bizde bu berrak suya ayaklarımızı sokarak , fotoğraf çekimlerimizi yaptıkdan sonra aracımızla buluşup dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Bir dahaki GAYEM TUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle ile ayrılıyoruz.

GELİRKEN GETİRİN

 • Kimler Katılabilir: Ciddi sağlık problemi olmayan herkes
 • Yanınızda Bulundurulması Tavsiye Edilenler: Düzenli kullanmak zorunda olduğunuz ilaçlar, fotograf makinası, kamera, mevsime uygun rahat kıyafetler, rahat ve topuksuz ayakkabılar (spor ayakkabı),mevsime uygun olarak şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, deniz şortu, mayo,plaj havlusu

Tura Dahil Olanlar / Dahil Olmayanlar

 • 1 Sabah Kahvaltısı
 • 1 Akşam Yemeği
 • Gidiş - Dönüş Ulaşım Bedeli
 • Rehberlik Hizmeti
 • Çevre Gezileri
 • GAYEM Tur Güvencesi
 • Dostluk ve Güleryüz
 • 1618 No’lu Seyahat Sigortası
 • Milli park giriş ücreti
 • Öğle Yemeği
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Özel Harcamalar

Genel Bakış

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

» Gayem tur  ve Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda  ve oteller’de değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarımız talepler doğrultusunda 16, 19, 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir.Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.

» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı GAYEM TUR’da saklıdır.

» Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Gayem tur sorumluluğu yoktur.

» Dönüşte yolcu bindiği durakta, tersten dağıtım yapılarak bırakılır.

» İptal-İade ve değişiklik şartları; Gayem Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir

Tümünü Gör

Yorumlar

0/5
Değerlendirilmemiş
Toplam 0 Yorum
Mükemmel
0
İyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Gösterilen 1 - 0 , 0 toplam sayfa

Yorum Yap

Created with Sketch.
Fiyat 550,0 ₺

Ön Rezervasyon

Bunları da seveceksiniz

Bültenimize Abone Olun

Tüm Hizmetlerimiz Hakkında Anında Haberdar Olun