Fiyat 175,0 ₺
Rezervasyon Yap

KARABURUN-MORDOĞAN-BALIKLIOVA TURU

Değerlendirilmemiş

Hareket Saatleri

Küçükkuyu: 06.00 Altınoluk: 06.30 Akçay: 07.00

Tur Şekli

Günübirlik

Ulaşım

Katılımcı Sayısına Göre Lüks Araçlar İle

Tur Günleri

___

Tur Programı

Tur Programı
Sabah saat 05:30 Küçükkuyu- 06:00 Altınoluk ve 06:30da Akçay’dan hareket ediyoruz. İzmir yol güzergahında Dikili mevkiinde Cayma tesislerinde verdiğimiz kahvaltı molasının ardından;Bergama-Aliağa,Menemen -Konak, Göztepe, Balçova üzerinden otoyola çıkıp Çeşmeye 45 km kala Mordoğan’a giriyoruz.

Mordoğan, İzmir'e 80 km mesafede bir sahil kasabasıdır. Karaburun ilçesinin bir beldesi olup, buraya 20 km uzaklıktadır. Uzunada'nın tam karşısında yer alır. Mordoğan, özellikle Çatalkaya, Ayıbalığı kayalıkları ve Plajı, Ardıç Plajı, amatör balıkçılığı ve 70 çeşit mor çiçeği ile ünlüdür.

İzmir-Çeşme otoyolunun 45. km'sinde Karaburun yol ayrımından sapılarak gidilir. Yolunun virajlı olması sebebi ile Çeşme ve Kuşadası kadar popüler olmayıp, yol boyunca Ege'nin tipik bitki örtüsü olan makiler ve zeytin ağaçları eşlik eder.

Mordoğan beldesi; 1987 yılında, Çatalkaya ve Eski Mordoğan Köylerinin birleşmesiyle kurulmuştur.

Günümüzde Mordoğan beldesi; Ardıç, Çatalkaya, Eski Mordoğan, Kütlücek ve Merkez mahalleleri adıyla bilinen beş mahalle ile mücavir alanında yer alan üç adet köyden oluşmaktadır. Köyler; Eğlenhoca, Köserede ve İnecik'tir.

Mordoğan’da yaklaşık 1,5 saat serbest zaman veriyoruz. Denizle toprağın böylesine flörtüne Mordoğan ‘dan başka bir yerde rastlayamazsınız... Deniz, günün her saatinde bambaşka bir renge bürünür, toprak da ona eşlik eder. Mordoğan ‘ınilk yerleşim yerinde bulunan 700 yıllık Ayşe Kadın Camii’sini gördükten sonra Mordoğan limanında fotoğraf çekimi yapıyoruz.

Grup rehberimizin belirleyeceği koylarda (Mordoğan/ Karaburun) yüzme molası veriyoruz.

Ardından yolumuzun üzerinde bulunan güzel koylarda da fotoğraf molası vererek ; muhteşem doğası, berrak denizi ve kekik kokulu temiz havasıyla ruhunuza mutluluk ve huzur katacak Karaburun ulaşıyoruz.

Öğle yemeğimizi Karaburun’da sahildeki Restoranlarda alıyoruz.İskele çevresinde bulunan kafeteryalarda büyük ve küçük adaya karşı kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz serbest zamanda Karaburun’a özgü Kopanasti peynirinin tadına bakıp, meşhur odun fırını ekmeği alabilirler.

Karaburun, Ege Bölgesinde İzmir iline bağlı bir ilçedir. Karaburun Yarımadası'nda bulunan ilçenin 1 beldesi ve 13 köyü vardır. İlin en küçük ilçesidir. Genelde yazlık sezonda ilgi görmektedir.

Karaburun ilçe merkezi Kaza, İskele, Burgaz Arkası, Bodrum olarak 4 ana kısıma ayrılmıştır. İskele kazanın balıkçı barınağının bulunduğu yerdir. Aynı zamanda da akşamları insanların yürüyüş yaptığı kordon boyudur. Burgaz arkası daha çok yazlık evlerin olduğu kesimdir. Bodrum ise ilçenin en işlek plajının bulunduğu kısımdır.

Karaburun'da İskele'nin önünde Büyük Ada ve Burgaz Arkasına bakan Küçük Ada bulunmaktadır.

İzmir Körfezi’nin girişinde, körfezi kontrol eden önemli kilit noktalardan biri olan Karaburun, üzerinde yer aldığı yarımadaya adını veren ilk yerleşim yeri olarak ne zaman seçildiği kesin olarak bilinmemekle birlikte, bilinen en eski adı Mimas' tır. Şifalı otlar açısından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Yarımadada yetiştiği bilinen ve bugün fitoterapik değeri olan yaklaşık 67 tür şifalı ot vardır. Sütleğen, yarpız, gelincik otu, kantaron otu, kapari, kekik, kenger, sığırotu, ada soğanı, adaçayı bu tür bitkilere örneklerdir. Ayrıca zeytinde "Hurma"yı, çiçekte "Nergis"i, sebzede "Enginar"ı, kendine has özellikleriyle sadece bu yarımadada bulmak mümkündür. Karaburun’da geçireceğimiz hoş dakikalar ardından belirlenen saat ve noktada otobüsümüzde buluşuyoruz.

Karaburun Yarımadası’nın en güney kısmında kurulu bir köy olan Balıklıova’dayız şimdi. Sırtını dayamış olduğu Akdağ sebebi ile yazın da serin rüzgarlar alan köy, temiz denizi ve balıkçı kasabası görünümü ile görenlerin dikkatini çekmektedir. Berrak koyları, trekking için elverişli dağlık arazisi ile son zamanlarda turizmde hatırı sayılır yer edinmeye çalışıyor.

Tarihteki ilk ismi Polikhne olan eski bir Rum yerleşkesi Balıklıova limanında çay molası veriyoruz.

Balıklıova da verilecek kısa bir molada yörenin sevilen yemekleri arasında un kurabiyesi ve damat helvasını tatmanızı öneririz sizlere. Kısa molamızın ardından rehberimizin belirlediği saat ve noktada aracımızda buluşarak İzmir’e hareket ediyoruz.

İzmir’de Asansör de mola veriyoruz.Ve yine İzmir üzerinden dönüş yolculuğumuz başlıyor. Gece saatlerinde misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

GELİRKEN GETİRİN

  • Kimler Katılabilir: Ciddi sağlık problemi olmayan herkes
  • Yanınızda Bulundurulması Tavsiye Edilenler: Düzenli kullanmak zorunda olduğunuz ilaçlar, fotograf makinası, kamera, mevsime uygun rahat kıyafetler, rahat ve topuksuz ayakkabılar (spor ayakkabı),mevsime uygun olarak şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, deniz şortu, mayo,plaj havlusu.

Tura Dahil Olanlar / Dahil Olmayanlar

  • Ulaşım Bedeli
  • Rehberlik
  • Müze ve Ören Yeri Girişleri
  • Mola Yerlerindeki Harcamalar
  • Tüm Özel Harcamalar

Genel Bakış

Gezi süremiz, sabah belirtilen yerlerden alınarak başlar. (günübirlik) 0-2 yaş grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş grubundaki çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel, yangın vb. sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Gayem-Tur 09 Seyahat Acentesi’nin sorumluluğu yoktur. Turlarımız belirtilen noktalardan hareket ettiği anda başlar, aynı noktalara dönüldüğü anda biter. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimizin, öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında, turun önceden haber vermek  kaydı ile iptal hakkı Acenta’da saklıdır. Turun iptali durumunda acenta iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğunda tazminat hakkı yoktur.

 

BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Tur rehberimiz gerekli gördüğü takdirde , tur programının tamamını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir

Tümünü Gör

Yorumlar

0/5
Değerlendirilmemiş
Toplam 0 Yorum
Mükemmel
0
İyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Gösterilen 1 - 0 , 0 toplam sayfa

Yorum Yap

Created with Sketch.
Fiyat 175,0 ₺

Ön Rezervasyon

Bunları da seveceksiniz

Bültenimize Abone Olun

Tüm Hizmetlerimiz Hakkında Anında Haberdar Olun